Kellele jalgpalli MM-il kaasa elada ja kes on soosikud?

Avaleht

Kellele jalgpalli MM-il kaasa elada ja kes on soosikud?

20.06.2018
Kellele jalgpalli MM-il kaasa elada ja kes on soosikud?

Kohe on kätte jõudmas suur spordipidu! Nimelt juba neljapäeval, 14.juunil algavad Venemaal 21. jalgpalli maailmameistrivõistlused, kus avapauk toimub Moskvas asuvas Lužniki staadionil ja omavahel lähevad vastamisi võõrustajamaa Venemaa ja Saudi Araabia.


Venemaa ja Saudi Araabia on selle MM-finaalturniiri kaks kõige madalama FIFA edetabelikohaga riiki, kus esimene asub 70. kohal ja teine 67. tabelireal. Viimati mängisid meeskonnad omavahel 1993. aastal sõpruskohtumisel, mille Saudi Araabia võitis 4:2 Venemaa üle.


Betsafe'i portaalis on jalgpalli mm 2018 ennustus avatud kogu võistluse vältel, mil tiitli nimel asuvad lahingusse MM-finaalturniiril kokku 32 meeskonda: Venemaa, Prantsusmaa, Mehhiko, Jaapan, Iraan, Belgia,Tuneesia, Saudi-Araabia, Saksamaa, Inglismaa, Hispaania, Nigeeria, Austraalia, Poola, Egiptus, Senegal, Island, Brasiilia, Rootsi, Uruguai, Argentiina, Kolumbia, Panama, Peruu, Serbial, Lõuna-Korea,, Šveits, Horvaatia, Portugal, Taani, Costa Rica, Maroko.


Esmakordselt võtavad turniirilt osa väikeriik Island, kes jõudis möödunud EM-il lausa veerandfinaali ja Panama. Kogu turniiri jooksul peetakse kokku 64 mängu mis toimuvad kaheteistkümnel erineval staadionil ning üheteistkümnes erinevas linnas. Suur finaal peetakse maha 15. juulil Moskvas Lužniki Staadionil.


Betsafe’i Balti riikide turundusjuhi Kaido Ulejevi sõnul on tänavuse finaalturniiri puhul tegemist kõige laiahaardelisema jalgpalli üritusega üldse, millele on omad lemmikud ka inimestel, kes argipäevaselt jalgpalli ei vaata.''Spordiennustus analüütikud jätavad aga enda isiklikud favoriidid kõrvale ning võtavad arvesse ennustuste tegemisel sadu erinevaid faktoreid,“ ütles Ulejev.


Turniiri võitjaks ennustavad Betsafe'i analüütikud mullu MM-i korraldajariiki Brasiiliat, kelle võidukoefitsiendiks on 19% tõenäosusega 5.00. Napilt taga ennustatakse võitjaks Saksamaad koefitsiendiga 5.75 võidutõenäosusega 17%. Toome siinkohal välja veel koeftitsiendid kes kuuluvad üldvõitja esiviisikusse, kelleks on suurriigid, nagu Prantsusmaa koefitsientiga 7.50, Hispaania 7.50 ja Argentiina 10.00. Analüütikud arvavad, et 73% tõenäosusega sellel turniiril esmakordset võitjat ei tule.


MM-i suurima väravaküti tiitli ennustavad analüütikud Brasiilia koondise ründaja Neymari kasuks, kelle koefitsiendiks on 9.00. Kõige rohkem väravaid võib ennustuste kohaselt turniiri jooksul oodata Prantsusmaalt ning enim palle võrku lüüakse tõenäoliselt Panama meeskonnale. Kollaste kaartide koha pealt ennustatakse neid enim Argentiina meeskonnale.


Kaido Ulejevi sõnul on jalgpalli MM-finaalturniir panustajatele magus aeg, mille jooksul suureneb veebilehel liiklus märkimisväärselt ning koefitsiendid võivad olla täiesti seinast-seina. „Lisaks saab veel igasugustele spetsiifilistele asjadele panuseid panna, näiteks kas mõne mängu eel mängitakse vale riigi hümni või kas elekter kaob ära,“ ütles Ulejev.