Öeldakse, et kõik teed viivad Rooma. Suvel võiks lasta endal tegelikult juhtuda korra nii, et kõik teed jõuaksid kokku Tartus, kus õitseb kultuur, seisab sammastega ülikool ja linna keskelt voolab läbi Emajõgi. Ülikoolilinn on selles mõttes universaalne, et see pole ainult tudengite meka, vaid nn Tartu vaim ootab siia kõiki, ole sa siis lapsega või maailma avastav seljakotirändur. Kui käes on suvi ja puhkus, siis tasub Eestis, eriti Tartus ringi liikuda. 

Nagu öeldud, lookleb linnas Emajõgi, mis on sümbolistlikult andnud linnale nime Emajõe Ateena. Nii kohe, kui ilmad soojaks lähevad, ilmuvad kauni jõe äärde ennekõike üliõpilased ja muidu suvitajad. Põhjus on selleks lihtne – veekogu kallas on täitunud hubaste pop-up baaridega, kus mõnus muusika ja loojuv päike tekitavad üheskoos lõunamaade tunde. See on üks koht, kus mõnus puhkus võiks hoo sisse saada.

Tartu on Eestis kultuurihäll, kust on elu alustanud teater, laulupidu ning paljud kultuuritegelased. Tartus saab tutvuda mitmete teatrietendustega (Teater Vanemuine mängukava on leitav siit). Kes aga teatrit ei taha jälgida, see võib jällegi oma jala tõsta üle muuseumi läve. Tõeline fänn peaks seda tegema kusagil 20+ korda, sest Tartus on tõesti palju muuseume. Muuseumide lipulaev on aga Eesti Rahva Muuseum, mida peab samuti oma silmaga nägema. 

Aga mis siis, kui tubased tegevused ei meeldi, kuid samas tahaks kogeda midagi rahulikku ja silmale kaunist? Alternatiivi tuleks sel juhul otsida väljast, täpsemalt Toomemäelt, mis on kõikide sammulugejate lemmikkoht. Peale selle, et sealt avaneb lummav vaade Tartule, saab mööda reljeefe teha trepiastmetel meeletus koguses samme. 19. sajandil rajatud park hoiab puude varjus veel toomkirikut, tähetorni, Tartu Ülikooli sotsiaalteaduskonda, hubast kohvikut ja rohkem kui kahe käe sõrmedel mälestusmärke, mis kõik on oma koha Toomamäe nõlvadel leidnud. Mäe sees paikneb aga maailma kõrgeima laega söögikoht Püssirohukelder. Toomemägi on seega hea koht, kus puhkus veidigi aega mööda saata. 

Kuna tegu on tudengilinnaga, siis on mõeldud ka ööelule. Nii hoiavad suviti oma uksi ja väliterrasse lahti paljud kohad, millest legendaarsemad on Genialistide klubi ja Kivi, kus on suviti miljööga väliterrass koos ping-pongi laudadega. Üsna ööklubide lähedal on soovijatele avatud ka kasiino. Kuna Tartus on hulgi hubaseid hotelle ja vahepeal tundub, et võiks hoopis hotellis tiksuda, siis ka seal saab samamoodi mängumaailmaga tutvust teha: peab ainult kasutajaks tegema ja võtma ette veebis kasiinoNinja Casino on üks paljudest, mis on valmis pakkuma lugematul arvul erinevaid mänge. Tuleb ainult leida oma lemmiktegevus. 

Ühest küljest on Tartu kultuurihäll, teisest küljest on linnal aga tugev teadustegevuse märk. Rääkimata sellest, et Tartu Ülikoolis on tugev reaalteaduste ampluaa, mille haardest tulevad ka tulevased tipparstid, siis kutsub bussijaama lähedal avastama ka Teaduskeskus AHHAA, mis pakub põnevust nii suurematele kui ka väiksematele. See Baltikumi lõbusaim teaduskeskus on ühtlasi ka Baltimaade suurim teaduskeskus, mis võtab isegi siis koolilapsed vastu, kui käes on puhkus. Tasub igatahes oma silmaga üle kaeda, kui Tartus juba oled! 

Kellele aga väga rännata meeldib, siis sellel tasub lihtsalt vaadata, kuhu jalad viivad. Tartus on nii lopsaka loodusega linnaosasid, näiteks Supilinn, kui ka ajalooline Karlova, mis on oma olemuselt Tallinna Kalamaja. Kauneid aedu ja rahulikke tänavakohvikuid leidub mõlemast paigast. Hoidke ikka silmad lahti!

Kui ühel hetkel viib tee Lõuna-Eestisse, siis Tartu on igatahes kõiki valmis tervitama. Puhkus suvises Tartus kutsub! 

 

Võta ühendust

Vastame nii pea kui võimalik!

Not readable? Change text. captcha txt